window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-J43LD9JE97'); Grupa ''Mercor'' nowym partnerem Elmech-ASE

Grupa ''Mercor'' S.A. nowym partnerem przy rozwoju technologii magazynowania i zarządzania energią.

19 lipca 2021 w siedzibie naszej firmy doszło do podpisania listu intencyjnego zakładającego nabycie przez Grupę „MERCOR” S.A., od Grupy Technologicznej ASE, 50% udziałów w spółce ELMECH-ASE Sp. z o.o.

Planowana transakcja umożliwi rozwój obu podmiotom, bazując na efektach synergii pomiędzy spółkami - wykorzystaniu wiedzy inżynierskiej, potencjału produkcyjnego jak i baz danych.

 

"Magazyny energii to inwestycja w przyszłość. (...) Technologia zarządzania energią umożliwi firmom efektywne wykorzystanie OZE, istotną optymalizację kosztów i poprawę bezpieczeństwa całego systemu elektroenergetycznego. Elmech-ASE to doświadczony gracz w tworzeniu innowacyjnych systemów i konstrukcji do poprawy jakości energii. Dodatkowo Mercor wykorzysta produkty Elmech-ASE dla wsparcia zarządzaniem swoimi systemami. Z grupą ASE współpracujemy od lat m.in. przy projektowaniu inwestycji z wykorzystaniem naszych zabezpieczeń przeciwpożarowych. Plan nabycia połowy udziałów w Elmech-ASE to dla nas, jak i dla tej spółki szansa na pełne wykorzystanie swoich kompetencji" – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, prezes Mercora Krzysztof Krempeć.

 

"Zgodnie z Polityką Energetyczną Polski i kierunkami rozwoju energetyki rozproszonej oraz elektromobilności spodziewamy się wzrostu zainteresowania i zapotrzebowania na magazyny energii. Nasze rozwiązania pozwolą nie tylko optymalnie wykorzystać czystą energię produkowaną przez odnawialne instalacje wytwórcze, ale również poprawią jakość energii elektrycznej w lokalnej sieci, co może przynieść wymierne korzyści  zarówno środowisku jak i samym firmom je stosującym. Wierzę, że nasza współpraca pozwoli na rozwój obydwu spółek, pełne wykorzystanie ich zasobów i kompetencji oraz cross-seling produktów" - mówi Arkadiusz Marat, Prezes Zarządu ELMECH-ASE Sp. z o.o.

 

MERCOR” S.A. to lider nowoczesnych technologii w branży zabezpieczeń  ppoż., z siedzibą w Gdańsku, i jest obecny na rynku od 33 lat. Grupa Kapitałowa MERCOR ma w swojej ofercie systemy biernvch zabezpieczeń ppoż.: oddymianie grawitacyjne, wentylacja pożarowa, zabezpieczenia ogniochronne konstrukcji budowlanych oraz drzwi i bramy ppoż.

 

Cieszymy się, że możemy rozwijać naszą technologię z takim partnerem.

Wstecz